0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 592 заболени, 21 починат и 691 оздравен од Ковид-19

Во изминатите 24 часа регистрирани се 592 нови случаи на Ковид-19 од направани 2206 тестирања, починати се 21, а оздравени се 691 пациенти, информира Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close