0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Нови 582 случаи на Ковид-19, 13 починати, оздравени 374 пациенти

Регистрирани се 582 нови случаи на Ковид-19 од направени 2.972 тестирања во последните 24 часа,  починати се 13 лица, а регистрирани се 374 оздравени пациенти, информира Министерството за здравство согласно податоците од Институтот за јавно здравје. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close