0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 561 случаи на заболени од Ковид, починати 22 пациенти, најмладиот на 35 години

Во последните 24 часа регистрирани се нови 561 случаи на заболени од Ковид -19 од направени 1.901 тестирање. Министерството за здравство вечерва информира дека починати се 22 пациенти меѓу кои најмладиот е на 35-годишна возраст, а најстариот на 81-годишна возраст. Оздравени се 197 пациенти.

Back to top button
Close
Close