0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 554 случаи со коронавирус, оздравени 210, починати осум пациенти

Нови 554 случаи на КОВИД-19 се потврдени во изминатите 24 часа од 3477 направени тестирања, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close