0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нови 53 случаи на Ковид-19, оздравени 111 пациенти, починати 13 лица

Во изминатото деноноќие се регистрирани 53 нови случаи на Ковид-19 од направени 2.691 тестирања, оздравени се 111 пациенти, а починати се 13 лица, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close