0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 498 случаи на Ковид-19, оздравени 606, починати 17 лица

Во последните 24 часа се направени 2467 тестирања, при што се регистрирани нови 498 случаи на Ковид-19. Оздравени се вкупно 606 пациенти, а починаа 17 лица.

Back to top button
Close
Close