0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нови 46 случаи заразени со коронавирусот од 3.073 тестирања, 14 починати и 147 оздравени пациенти

Во последните 24 часа се направени 3.073 тестирања, а регистрирани се 46 нови случаи на Ковид-19. Пријавени се вкупно 14 починати лица и 147 оздравени пациенти, информираат од Министерството за здравство, повикувајќи се на податоци на Институтот за јавно здравје.

Back to top button
Close
Close