0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 46 случаи на Ковид-19 од 378 тестирани, оздравени 526 пациенти и 12 починати

Во последните 24 часа се направени 378 тестирања, а регистрирани се 46 нови случаи на Ковид-19. Новозаразените се во: Скопје-22, Куманово-2,  Прилеп-1, Тетово-1, Струга-7, Охрид-3, Кавадарци-4, Гостивар-3, Македонски Брод-1, Ресен-1, Неготино-1, соопшти Министерството за здравство.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close