0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Нови 43 случаи со Ковид-19, шест починати и 48 оздравени

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.007 тестирања, а регистрирани се 43 нови случаи со Ковид-19 од: Скопје – 24, Куманово – 5, Битола и Охрид – по 3, Прилеп, Тетово и Кичево – по 2, Гевгелија и Виница – по 1.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close