0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 407 случаи на Ковид 19, оздравени 399 лица и седум починати во последните 24 часа

Во последното деноноќие во земјава регистрирани се 407 нови случаи на Ковид 19, 399 оздравени и починати седум лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close