0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 404 случаи на Ковид-19, починати осум лица, оздравени 101 пациент

Нови 404 случаи на Ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа од направени 2.727 тестирања. Починати се осум лица од кои најмладиот е на 53 -годишна возраст. Оздравени се 101 пациент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close