0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 39 случаи на Ковид-19, оздравени 12 пациенти

Во последните 24 часа се регистрирани нови 39 случаи на Ковид-19, од направени 3.839 тестирања. Оздравени се 12 пациенти, а нема починати пациенти, информира Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Back to top button
Close
Close