0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 373 случаи позитивни на коронавирусот од 2107 тестирања, седум починати од Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2107 тестирања, а регистрирани се 373 нови случаи позитивни на коронавирусот. Пријавени се вкупно 7 починати лица и 638 оздравени пациенти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close