0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 364 случаи на Ковид-19 од 2.379 тестирања, 24 лица починати, оздравени 689

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 2.379 тестирања, а регистрирани се 364 нови случаи на Ковид-19. Пријавени се 24 починати, од кои најмладиот 40-годишник од Скопје. Регистрирани се 689 оздравени пациенти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close