0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 347 случаи на КОВИД-19, починати 11 пациенти, оздравени 378

Од 2013 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 347 нови случаи на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. Од нив, 179 се во Скопје, 24 во Куманово, 18 во Охрид, 14 во Тетово, по 13 нови случаи има во Штип и Кавадарци, 11 во Велес, 10 во Делчево, по осум новодијагностицирани имаат Гостивар и Кочани, седум во Струмица, пет во Прилеп и Пробиштип, четворица во Струга,  Кичево, Дебар и Берово, тројца во Крива Паланка и Богданци, двајца во Свети Николе и Демир Капија и по еден нов случај во Битола, Гевгелија, Ресен, Виница, Крушево и Пехчево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close