0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 347 случаи на Ковид-19, седум починати, оздравени 168 пациенти

Нови 347 случаи на заболени од КОВИД-19 од направени 2.383 тестирања регистрира Министерството за здравство во изминатите 24 часа. Оздравени се 168 пациенти, а починати се седум. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close