0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 325 случаи на КОВИД-19, седум починати, а 479 оздравени

Регистрирани се 325 нови случаи на КОВИД-19 од направени 2.589 тестирања во последните 24 часа. Починати се седум лица, а оздравени се 479 пациенти, соопшти Министерството за здравство. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close