0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Нови 29 антикризни мерки, 160 милиони евра за ублажување на ефектите од кризата, закрепнување и поддршка на растот

Дваесет и девет мерки во вредност од 9,7 милијарди денари или 160 милиони евра содржи петтиот пакет за поддршка на стопанството и граѓаните што го презентираше вчера Владата, со очекувања дека ќе помогне за закрепнување на економијата и оти ќе има видливи резултати со раст веќе во втората половина од годината.Наспроти владиниот кабинет, опозициската ВМРО-ДПМНЕ смета дека новиот пакет мерки е неразвоен и нема да ја даде подтребната пдодршка на стопанството и граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close