0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 27 случаи на КОВИД-19, оздравени 192 лица, починале 19

Во изминатите 24 часа регистрирани се 27 нови случаи позитивни на коронавирусот од направени 1.314 тестирања. Во истовреме, регистрирани се 192 оздравени пациенти, но и 19 починати лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close