0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 254 случаи на заразени со Ковид-19, оздравени 151 пациенти, починати 16 лица  

Нешто повеќе од 10 посто од вкупниот број на пацинети тестирани на Ковид-19, резултирале позитивни. Денешните статистика објавена од Министерството за здравство по однос на состојбата со коронова вирусот во земјата кажува дека во последните 24 часа се направени 2.160 тестирања, а регистрирани се 254 нови случаи на ковид-19, од кои најголемиот број во Скопје, Прилеп и Охрид.

Back to top button
Close
Close