0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 24 случаи на Ковид-19, нема починати лица

Нови 24 случаи на Ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје. Оздравени се шест пациенти, а нема пријавено починати лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close