0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 22 пациенти примени во ковид-центрите во Скопје, вкупно хоспитализирани 448

Во изминатото деноноќие во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 22 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 448 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close