0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 162 случаи со Ковид-19, четворица починати, 109 оздравени пациенти

Во последните 24 часа се направени 1.350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-75, Куманово-14, Дебар-1, Штип-5, Прилеп-5, Тетово-13, Струга-1, Велес-2, Битола-5, Охрид-2, Кавадарци-2, Гевгелија-3, Струмица-10, Крива Паланка-3, Радовиш-4, Кочани-12, Пробиштип-1, Валандово-1, Виница-2, Свети Николе-1.

Back to top button
Close
Close