БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Нови 14 починати и 442 заболени од Ковид-19 во Косово последните 24 часа

Бројот на жртви на Ковид-19 во Косово, од појавата на пандемијата во март минатата година, достигна до 2.100, откако минатите 24 часа починале 14 од заболените, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close