0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 135 случаи на заразени со коронавирусот, 14 починати и 298 оздравени пациенти

Нови 135 случаи на коронавирусот од направени 1.993 тестирања, починати 14 лица и оздравени 298 пациенти, регистрирал Институтот за јавно здравје во последните 24 часа, информираат од Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close