0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 129 случаи позитивни на коронавирус од 854 тестирања, пријавени 13 починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 129 нови случаи на коронавирусот од направени 854 тестирања. Пријавени се вкупно 13 починати лица, а оздравени 342 оздравени пациенти.

Back to top button
Close
Close