0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 123 случаи на Ковид-19, починати 17 лица

Нови 123 случаи на Ковид-19 од направени 2.598 тестирања се регистрирани во полседните 24 часа. Починати се 17 лица од кои најмладиот има 53 години. Оздравени се 3.803 пациенти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close