0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 112 заболени од Ковид-19, починале осум лица, 159 оздравеле

Од направени 1372 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 112 нови случаи на Ковид-19, починале осум лица, а оздравени се 159 пацинети, соопшти Министерството за здарвство.

Back to top button
Close
Close