0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 112 случаи на Ковид-19, починати 13 пациенти

Нови 112 случаи на Ковид-19 од направени 4.196 тестирања се евидентирани во последните 24 часа. Починати се 13 пациенти, а оздравени се 2.179 лица. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close