0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 1112 случаи со КОВИД-19, оздравени 709, починати 24 лица

Во последните 24 часа се регистрирани 1112 нови случаи на КОВИД-19, вкупната бројка на дијагностицирани е 54743, оздравени се 709 пациенти, а починале 24 лица.

Back to top button
Close
Close