0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 1039 случаи на Ковид-19, оздравени 998, починати 15 лица

Во последните 24 часа се направени 3143 тестирања, а регистрирани се 1039 нови случаи на ковид-19. Има вкупно 998 оздравени пациенти, а починале 15 лица, информира Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close