0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 1.129 случаи на Ковид-19, починати 27 лица

Министерството за здравство информира дека во изминатото деноноќие се регистрирани нови 1.129 случаи на Ковид-19 од направени 4.045 тестирања. Оздравени се 1.152 пациенти, а починати 27 лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close