ЕвропаЕвропа.Портал

Новата влада на Италија утре ќе положи заклетва

Италијанскиот премиер Џузепе Конте формираше нова влада, коалиција меѓу Движењето 5 ѕвезди и Демократската партија од левиот центар, која утре во 10 часот ќе положи заклетва, соопшти денеска Претседателската палата.

Back to top button
Close
Close