0_Спорт.ПорталФудбал

Новата сезона на Серија А може да започне на 12 септември

Новата сезона на италијанскиот шампионат започнува на 12 септември, пренесува „Спорт Италија“.

Рим, 15 јуни 2020 (МИА) – Новата сезона на италијанскиот шампионат започнува на 12 септември, пренесува „Спорт Италија“.

Официјалната одлука ќе биде донесена на денешниот состанок на Советот на Серија А.

Тековната сезона на италијанскиот шампионат ќе продолжи на 20 јуни. Во исто време, веќе се одиграа реваншите од полуфиналето на Купот на Италија. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close