0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Новата образовна програма Еразмус+ 2021-2027 со двојно зголемен буџет и многу можности

Седумгодишната образовна програма на Европската Унија „Еразмус +  (2021-2027)“  е официјално објавена. Националната агенција за европски образовни програми и мобилност соопшти дека Програмата е со историски највисок буџет досега,  28,4 милијарди евра на европско ниво, и предвидува повеќе од 10 милиони учесници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close