0_МИА Истражува.ПорталИзбраноСвет.Слајдер

Новата надворешно-политичка карта на Турција

Воведувајќи го стереотипот за мултилатерална надворешна политика, Турција ја користи својата мека моќ за да го прошири своето регионално влијание и да го зајакне своето присуство на Блискиот Исток и Северна Африка, Балканот и Централна Азија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close