0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Новата италијанска Влада положи заклетва

Новата италијанска коалициска Влада денеска положи заклетва во свечената сала на Квириналската палата, службената резиденција на претседателот Серџо Матарела.

Back to top button
Close
Close