Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Нова: Вучиќ направи пресврт, ги исфрли проруските министри од Владата

Традиционално добрите односи со Руската Федерација со кои се фалеше скоро секоја власт во Србија, овој пат се на најголем тест досега. Ова може да се заклучи врз основа на составот на новата влада и чистењето на „руските кадри“. Откажувањето на претходно најавената посета на Владимир Путин и потпишувањето на Вашингтонскиот договор очигледно придонесоа за затегнување на односите меѓу двете земји, поради што Москва е сè подалеку од српската владата, објави белградскиот портал Нова.рс

Back to top button
Close
Close