Општински вести

Нова вертикална сообраќајна сигнализација на повеќе улици во oпштина Центар

Екипи на oпштина Центар поставија нови сообраќајни знаци на улиците во зони на основни училишта и градинки и тоа на „Мирче Ацев“, во непосредна близина на ООУ „11-ти Октомври“, на улица „Стив Наумов“ во близина на ЈУДГ „Раде Јовчевски - Корчагин“ – објект „Пепелашка“ и на улиците „29-ти Ноември“ и „Радњанска“, во близина на ООУ „Коле Неделковски“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close