ЕвропаЕвропа.Портал

Нова студија може да ја покаже ефикасноста на АстраЗенека против бразилската мутација

Прелиминарните податоци на новото истражување спроведено на Универзитетот во Оксфорд покажуваат дека вакцината против Ковид-19 на АстраЗенека и Оксфорд е ефикасна против бразилската мутација или П1, изјави извор запознат со студијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close