Дописници МКДОпштински вести

Нова опрема за кабинетска настава за кумановската гимназија „Гоце Делчев“

Кумановската гимназија „Гоце Делчев“ доби нови нагледни средства за изведување на кабинетска настава, информираа денеска надлежните од училиштето. Набавени се потребни средства за изведување на наставата по физика, биологија, хемија, географија, музичко образование и спорт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close