0_Магазин.ПорталДизајн

Нова невестинска колекција на дизајнерката Белма Твико-Стамбол

Експресивни, но елегантни силуети со сложено извезени детали изработени во женствен и еклектичен дух.

Сараево, 3 јуни 2020 (МИА) – Најновата невестинска колекција на босанската модна дизајнерка Белма Твико-Стамбол за пролет / лето 2020 година, изобилува со раскошни фустани и тоалети… Експресивни, но елегантни силуети со сложено извезени детали изработени во женствен и еклектичен дух.

Во таа смисла, според критичарите настанаа бајковити тоалети, совршено прилагодени на женската фигура. Неа пак, дополнително ја нагласуваат токму прецизно прилагодените корсети и долгите силуети, скроени од обемни, но нежни материјали.

Минималните, структурирани тоалети се безвременски во нивната едноставност. Невестата во замислата на Белма Твико-Стамбол се чувствува подеднакво женствено и нежно, и во романтичен фустан и во ефикасно скроен костим.  си/сд/

Таг
Back to top button
Close
Close