БалканДописници Свет

Нова мерка во Србија според која угостителите од утре ќе можат да работат до полноќ

-Дека Србија полека се враќа во животот на кој сме навикнати, доказ е и продолженото работно време на кината, така што последната проекција ќе биде од 23 часот, изјави министерката и член на Кризниот штаб, Дарија Кисиќ Тепавчевиќ по седницата на ова владино тело.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close