0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Нова линија на фронтот го дели Израел

Меѓу израелските Евреи и израелските Арапи избувна жестока борба и таа е поопасна од конфронтација со Хамас во Газа, предупредува Питер Мунк, новинар во германскиот весник „Зидојче Цајтунг“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close