КултураКултура.Портал

Нова книга „Синдромот на самоуништувањето“ од Васил Костојчиноски

Во рамките на јубилејот-триесет години од основањето „Матица македонска“ ја објави книгата „Синдромот на самоуништувањето во десницата на македонското движење во Бугарија (1918-1934)“ од Васил Костојчиноски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close