СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Нов Зеланд воведува строги правила за карантин по појавата на три нови случаи по неколку месеци

Нов Зеланд воведува дополнителни правила за карантин откако два случаи на мутација на јужноафрикански коронавирус беа потврдени во Окланд и ја чека одлуката на Австралија дали повторно ќе дозволи патување без карантин за жителите на оваа земја.

Back to top button
Close
Close