Свет

Нов Зеланд прифати враќање на обвинетa за поврзаност со Исламска држава

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн денеска, на барање на турските власти, се согласи да одобри враќање на 26-годишна државјанка на Нов Зеланд со две деца, обвинета за поврзаност со Исламската држава.

Back to top button
Close
Close