СветСвет.Портал

Нов Зеланд потписник на вселенскиот договор со НАСА

Нов Зеланд стана потписник на планот за вселенска соработка што ги поддржува плановите на американската вселенска агенција за враќање на луѓето на Месечината до 2024 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close