Свет

Нов Зеланд ги прекина контактите со воените власти на Мјанмар

Нов Зеланд ги прекина контактите со воените власти на Мјанмар и воведе забрана за патување на лидерите на воената хунта, изјави денеска премиерката Џасинда Ардерн, истакнувајќи дека Владата ќе се погрижи програмата за помош да не е поврзана со војската, ниту во корист на воениот режим.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close