Svet.SlajderСветСвет.Портал

Нов Зеланд ги повлекува силите од Авганистан

Нов Зеланд ќе го заврши своето 20-годишно воено присуство во Авганистан до мај. Тоа го објави премиерката Џaсинда Ардерн.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close